HDDGuarder.skRiešenia

Táto malá PCI karta je vynikajúci prostriedok ako ochrániť Váš počítač. Je nutné napísať, že podmienkou použitia tohto riešenia je stolový počítač s voľným PCI slotom, na ktorom je nainštalovaný 32 bitový operačný systém WINDOWS.

Zapojenie

Samotnú inštaláciu zvládne väčšina priemerne zdatných užívateľov . Ak necháte túto ochranu pracovať v základnom nastavení, tak celý proces netrvá dlhšie ako 5 minút. Základné nastavenie doporučujeme ponechať pre väčšinu užívateľov PC v domácnosti. (inštalácia v reálnom čase - VIDEO)

Ako to funguje? Zjednodušene sa dá povedať, že táto PCI karta uzamkne BIOS , CMOS a vybrané partície disku (najmä tú , kde je naištalovaný OS) sofistikovane použitím kľúča, ktorý vznikne kombináciou jedinečných údajov na samotnej karte, výrobného čísla , ktoré je tiež vždy iné a nakoniec Vami zadaného hesla. Takto uzatvorený systém zabráni ,aby boli samovoľne vykonané zmeny v systéme alebo v biose vírusom, trójskym koňom alebo iným škodlivým kódom. Ak sami chcete vykonať niejaké zmeny v OS alebo inštalovať nový overený softvér je nutné prepnúť HDDGuarder pri štare Windows do režimu supervisor , a následne po inštalácii opäť do zabezpečeného režimu. Ak by sa Vám nechtiac podatilo zmazať niejaké dáta , tie si môžete tiež obnoviť. Základom tejto ochrany je 5 patentami chránený systém, ktorý vytvára na chránenej partícii Vášho disku ďalší DVHDD (Dynamický virtuálny disk) ,ktorého veľkosť sa mení v reálnom čase podľa potreby tým, že HDDGuarder do toho uzatvoreného, pre systém Windows neviditeľneho a neovplyvniteľného disku , ukladá všetky potrebné údaje , ktoré následne budú slúžiť k obnove systému. Tento DVHDD sa naozaj permanentne mení, nezaberá veľa miesta (pozri tu)a hlavne nespomaľuje Váš počítač.( UPOZORNENIE! Tento DVHDD nemá nič spoločné so skrytým SWAP diskom, ktorý vzniká napríklad pri inštalácii Windows 7 ). Aj keď sa to javí komplikovane , používanie si osvojíte behom pár minút.

 

www.hddguarder.sk | MCS - Machinery Consulting Service | optimalizované pre Firefox | Firefox 3